- Общество

Як підготуватись до Великоднього посту

До Велико гопосту, який почнеться 15 березня, і триватиме до свята Великодня, треба підготуватись заздалегідь.

Для тих вірян, які планують поститись не перший раз, проблем виникнути не має. А ті, хто планують вперше духовно поститись і дотримуватись обмежень у їжі, мають пройти підготовку.

Піст, це не особлива дієта: у першу чергу, це духовний спокій та молитви. За порадою потрібно звернутись до духовного наставника.

Спробуйте за тиждень до Великого посту, поступово відмовлятись від ряду м’ясних продуктів: сосисок, ковбас, сардельок. Це допоможе і організму відвикати від швідливих додатків, які виробники кладуть у продукцію. Краще запечіть шматок м’яса у духовці або відваріть його.

congerdesign с сайта Pixabay

Зменшіть вживання алкоголю. Якщо ви віддаєте перевагу міцним напоям — замініть їх, наприклад, на вино.

Поступово додавайте у раціон бобові продукти — горох, нут, сочевицю, квасолю — все це повільні вуглеводи і сприятимуть. Ці продукти не підвищують рівень цукру у крові.

yilmazfatih с сайта Pixabay

Замініть солодощі на горішки (мигдаль, волоський горіх, фундук та інші) та насіння: гарбузове, соняшникове.

Почніть готувати рибу і м’ясо на пару або запікати їх, так ви полегшите перехід до більш суворого посту.

Введіть у раціон більше яєць. Безпечна норма для здорових людей — два яйця на день. У курячих яйцях є майже всі вітаміни, повноцінний білок та корисні жири: наприклад, холін та лецитин, потрібні для роботи нервової системи та печінки.

Peggy Choucair с сайта Pixabay

Міністерство охорони здоров’я вважає, що 2/3 хвороб, на які страждають українці, виникають через неправильне харчування.

Если Вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.