- Новости города

Виставка освітнього арт-проєкту «Наука — це вона» у Кривому Розі: де і коли можна відвідати

В рамках проєкту STEAM-CAMP проходять регіональні виставки освітнього проєкту «Наука — це вона». Організатори проєкту мали на меті звернути увагу громадськості на науку «з жіночим обличчям», розвіяти стереотипи про те, що STEM — це «чоловіча справа» і надихнути школярок обирати кар’єру у STEM напрямку.

Виставка «Наука — це вона» вперше вийшла за межі Києва й першими містами, де створили експозицію, стали Кривий Ріг, Маріуполь та Запоріжжя. Проєкт реалізують в рамках освітньої лідерської програми для вчителів STEAM-CAMP в партнерстві з ГО
«Криворізька фундація майбутнього», «Фонд розвитку Маріуполя», «Запоріжжя. Платформа спільних дій» за фінансової підтримки компанії Метінвест.

«Наука – це вона» — освітній арт-проєкт STEM is FEM, що реалізується за підтримки міжнародних організацій ООН Жінки в Україні та Дитячого фонду ООН в Україні (ЮНІСЕФ). Проєкт є частиною глобальної кампанії ООН Жінки «Покоління рівності».
В рамках проєкту було передбачено дві активності – створення відомими художниками мобільної картинної виставки із 12 портретів українських науковиць та конкурс на кращі есеї про жінку-науковицю.

Кібернетикиня Катерина Ющенко, математикиня Клавдія Латишева, молекулярна біологиня Ганна Єльська, фізикиня Антоніна Прихотько, фізикиня Ольга Перевозчикова, нейроморфологиня Галина Скибо, нейробіологиня Нана Войтенко, математикиня Олена Ванєєва, орнітологиня Наталія Атамась, генетикиня Оксана Півень, генетикиня Світлана Арбузова, математикиня Марина В’язовська – історії та портрети дванадцяти героїнь проєкту, що представлені на виставці.

У рамках проєкту на конкурс есеїв про 12 науковиць претендентки віком від 14 до 21 року надіслали 561 роботу зі всієї України. Авторка найкращого есея отримала призові 30 тисяч доларів на реалізацію освітньої програми.

«Наша кампанія була створена для того, щоб популяризувати серед дівчат-підлітків STEM-спеціальності та показати, що у української науки є не тільки чоловіче обличчя, а й жіноче. Виставка у Кривому Розі буде представлена до кінця місяця», — розповіла Дар’я Бичкова співорганізаторка проєкту STEM is FEM, кураторка арт-компанії «Наука — це вона».

Виставку можна відвідати до 31 липня в IT-хабі за адресою пл. Визволення, 2 (приміщення ДУЕТу).

Если Вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.