- Экономика

Увага: важливі зміни ПДР затвердив Кабмін

Кабінет Міністрів України вніс зміни до Правил дорожнього руху. Нова редакція ПДР набула чинності з дня опублікування постанови № 1105, 17 листопада.

Редакція «Першого Криворізького» розповість про зміни у ПДР для водіїв, пішоходів та пасажирів.

Зазначимо, що нова редакція ПДР передбачає, що на дорозі із смугою для маршрутних транспортних засобів дозволяється рух та зупинка велосипедистів.

Зміни для водіїв:

  • Виключено положення, яким особі, яка навчає водінню, дозволялось не пристібатися ременями безпеки, якщо за кермом учень.
  • Мотоцикли з боковим причепом тепер належать до категорії А замість В1.
  • Транспортні засоби (за винятком автобусів), які використовуються для навчання (раніше мова йшла лише про автомобілі) повинні бути обладнані додатковими педалями зчеплення (у разі коли конструкція ТЗ передбачає педаль зчеплення), акселератора (у разі коли конструкція ТЗ допускає можливість обладнання такою педаллю) і гальмування, дзеркалом або дзеркалами заднього виду для спеціаліста з підготовки водіїв.

Зміни для пішоходів та пасажирів:

  • Визначено, що у темну пору доби та в умовах недостатньої видимості пішоходи, які рухаються проїзною частиною чи узбіччям, повинні використовувати світлоповертальні елементи (стрічку, наклейку, жилет тощо) або бути в одязі, який має світлоповертальні елементи.
  • Пасажири, користуючись транспортним засобом, повинні під час пересування на ТЗ, користуватися засобами пасивної безпеки (підголовниками, ременями безпеки, де їх установка передбачена конструкцією), крім пасажирів з інвалідністю, фізіологічні особливості яких унеможливлюють користування ременями безпеки), а на мотоциклі і мопеді — в застебнутому мотошоломі.

Читайте також: Не їдь занадто швидко, — патрульні та юні криворіжці нагадали про ПДР

Если Вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.