- Проишествия

Українські вишиванки 2020: традиційне вбрання і світовий тренд

21 травня в Україні відзначають День вишиванки. Редакція «Першого Криворізького» вирішила під час карантину нагадати, яким було святкування цього Дня у Кривому Розі у різні роки.

День вишиванки — поки ще не офіційне і відносно нове народне свято. Його відзначають у третій четвер травня. Свято було засновано в Чернівцях у 2006 році

Зазначимо, що у Кривому Розі кожен рік проводять паради вишиванок, але у 2020 році через карантин їх не буде. Дивіться фоторепортаж з минулорічного параду.

Українська вишиванка стала з’являтися все частіше в гардеробі відомих людей та закріпилася в модних трендах у всьому світі. Фрагменти вишивки використовували багато відомих дизайнерів і будинків моди, серед яких Gucci, Valentino, Dolce & Gabbana. У розділі нашого сайту Relax ми розповіли, хто з відомих людей приєднався до арт-проекту ВишиванкаDAY. Нижче фото відомих людей у одязі з фрагментами вишивки.

Українська дизайнерка і фотографиня Віта Кін почала створювати колекції авторських вишиванок. Після цього журнал Vogue визнав українські традиційні візерунки унікальним методом декорування одягу.

Погодьтесь, вишиванка давно легко вписується в street-style look і створює стильний образ.


Автор фото: marieclaire.ua

Зазначимо, що дослідники вишивки налічують понад 200 старовинних швів на основі 20 технік.

Серед символів української вишивки переважають солярні знаки: «сварги» (свастики) – динамічного символу сонця – або 8-кутної зірки, Янгола-охоронця, Коляди і зорі.

Автор фото: vogue.ua

Саме багата вишивка, яскраві кольори і неповторні візерунки роблять вишиванку стильним елементом гардеробу, який завоював серця наших співвітчизників та іноземців.


Автор фото: lib.com.ua

Також можете подивитися та згадати як криворіжці у 2018 році вийшли на парад вишиванок та організованою ходою пройшли від площі Визволення до парку імені Федора Мершавцева. А студенти педагогічного створили на ґанку університету Величезну вишиванку.

Если Вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.