- Новости города

У Кривому Розі за «службову недбалість» судять чиновницю, — ФОТО

У Кривому Розі в суді почався розгляд справи начальниці управління культури Наталії Стрига, яку звинувачують у службовій недбалості. Раніше правоохоронці розслідували справу про розтрату бюджетних коштів, а саме грошей, виділених на організацію і проведення свята на День міста.

Вчора, 27 листопада, в Дзержинському райсуді відбулося судове засідання у справі криворізької чиновниці.

Веде судове засідання суддя Наталія Вікторович. На судовому засіданні були присутні підозрювана Наталія Стрига, її адвокат Олег Ткаченко, прокурор обласної прокуратури Костянтин Поляков, представники місцевих ЗМІ.

На суді не було начальниці відділу претензійно-позовної роботи Наталії Скляр, яка представляє інтереси потерпілої сторони. Про те, що представниці потерпілої сторони не буде на підготовчому засіданні, суд був заздалегідь повідомлений відповідним клопотанням. У ньому було зазначено, що підготовче засідання можна провести без представниці потерпілої сторони.

Учасники судового процесу не були проти проведення засідання без представника потерпілої сторони.

Адвокат обвинуваченої подав до канцелярії заперечення і клопотання про приєднання до матеріалів справи документів, які стосуються проведеної судово-економічної експертизи. Він попросив суд допитати свідків сторони захисту — Миколи Крічер. За словами адвоката, свідчення цього свідка могли послужити підставами для початку кримінальної справи проти його підзахисної.

Суддя Наталя Вікторович надала прокурору час для ознайомлення з клопотанням адвоката і призначила наступне засідання на 6 грудня на 14:00.

Наталія Стрига повідомила журналістам, що їй інкримінують те, що вона не перевірила первинні документи ФОП, з яким було укладено договір на проведення Дня міста. Начальниця Управління культури підкреслила, що вона не має права перевіряти документи ФОП. Начальниця Управління культури повідомила, що досудовим розслідуванням була доведена ч.5 ст. 191 «розтрата бюджетних коштів» і тому стаття була перекваліфікована на «службову недбалість». Щодо того, що була розтрата бюджетних коштів, Наталія Стрига нагадала, що фірма, яка займалася проведенням торжества, була визначена через проведення відкритих торгів за допомогою системи «ProZorro». Оплати Казначейство провело тільки після підписання Акту виконаних робіт.