- Проишествия

У Кривому Розі вийшли на акцію протесту «Стоп Шкарлет — не дамо вбити освіту»

Криворіжці вийшли на акцію протесту проти фіційного призначення на посаду міністра освіти і науки Сергія Шкарлета, повідомляє журналістка «Першого Криворізького» з місця проведення акції.

Мешканців міста зібрались на площі Молодіжні біля будівлі виконкому міської ради Кривого Рогу. Всеукраїнська акція «Стоп Шкарлет – не дамо вбити освіту» почалась о 19 годині.

Протести проти призначення міністром освіти і науки України Сергія Шкарлета відбуваються сьогодні по всій Україні. Організаторами акцій по Україні стали студенти вищих навчальних закладів.

На думку наукової та студентської спільноти, яка вийшла сьогодні на протести, Сергій Шкарлет, коли був тимчасово виконуючим обов’язків міністра освіти, провалив підготовку до нового навчального року та не організував процес закупівлі засобів індивідуального захисту для освітян. Про це йдеться у відкритих листах до президента, депутатів та прем’єр-міністра від науковців, освітян, громадських активістів.

Також Шкарлета називають регіоналом та плагіатором.

У середині 2020 року, незадовго до призначення Шкарлета в міністерство, у членів профільного комітету Верховної Ради України виникли питання щодо плагіату в дисертаціях тоді ще кандидата на посаду. Також його вважають політично заангажованим, через інформацію ЗМІ про те, що в минулому він був членом Партії регіонів.

Науковці виявили у його працях понад 87% скопійованих цитат інших авторів, які сам в.о. міністра як цитати не вказував. Подекуди збігалися цілі абзаци, пише УНІАН.

Сам же Шкарлет згодом пояснював, що наукові роботи, у яких громадськість виявила плагіат, були ним написані або у співпраці з іншими вченими або виходили лише за його редактури.

Если Вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.