- Общество

У Кривому Розі презентували пілотний проєкт трансформації мономіст та індустріальних територій Дніпропетровської області

За останні 10 років демографи відзначають стрімке зростання кількості мешканців у мегаполісах по всьому світу. Люди переселяються у великі міста, ближче до можливостей і розвитку. А як містам реагувати на глобальні соціально-економічні зміни, щоб покращувати якість міського середовища та життя його мешканців?

У Кривому Розі відбулось перше засідання робочої групи з впровадження проєкту трансформації мономіст та індустріальних територій. Учасникам зустрічі презентували проєкт спільних дій. Після обговорення загальної стратегії члени робочої групи підписали меморандум про співпрацю. Впровадження плану соціально-економічної трансформації міста розраховано на період до 2030 року.

До складу робочої групи з реалізації проєкту увійшли: Криворізька міська рада, представництво Фонду Ганса Зейделя у м. Києві, громадська організація «Криворізька фундація майбутнього», товариство з обмеженою відповідальністю «Відділення Академії гірничиї наук України «Розвиток Індустріальних територій», Фонд підтримки будівельної галузі (Німеччина).

Криворізький міський голова зазначив: «Впровадження плану трансформації Кривого Рогу та області сприятиме підвищенню рівня конкурентоспроможності міста, а також підвищенню показників якості життя криворіжців. Я радий, що у підписанні меморандуму беруть участь наші німецькі партнери та українські фахівці. Ми вдячні всім учасникам зустрічі за ініціативу та бажання долучитися до формування перспективного майбутнього Кривого Рогу».

Серед учасників заходу був присутній Генеральний консул Федеративної Республіки Німеччина д-р Штефан Кайль.

«Німеччина має значні здобутки у реалізації подібних проєктів, нам буде приємно поділитися своїм досвідом з українскьми парнерами у Кривому Розі. Німецькі партнери і фонди вже сьогодні реалізують соціальні проєкти у вашому місті, я радий, що наша співпраця продовжується і ми разом інвестуємо у перспективне майбутнє Кривого Рогу і його мешканців», — зазначив д-р Штефан Кайль.

Директор представаництва Фонду Ганса Зайделя в Україні Даніель Зайберлінг відзначив багаторічне плідне парнерство у різних сферах – освіті, медицині, культурі та будівництві. «Вперше ми разом з партнерами реалізували проєкт з активізації громадянського суспільства три роки тому, і сьогодні плануємо ще більш далекоглядну спільну роботу. Ми говоримо про подальший розвиток великого і потужного міста, а також про те, як зробити Кривий Ріг містом, де живуть не з примусу, а із задоволення», — розповів Даніель Зайберлінг. Також він додав, що значну роль у розвитку мегаполісів сьогодні відіграють великі підприємства, а також представники малого та середнього бізнесу.

До перспективного плану розвитку міста долучилась і громадська організація «Криворізька фундація майбутнього». Участь фундації у проєкті трансформації обумовлена можливістю продовжити роботу у напрямку розвитку креативної економіки і створення суспільних просторів. «Це один із перспективних векторів стратегії. Лише минулого року завдяки залученню талановитих криворіжців та фінансовій підтримці компанії Метінвест, нам вдалося інвестувати у розвиток соціальної інфраструктури міста більше 100 млн грн. Наша експертиза, досвід міжнародних партнерів, бажання перспективних перетворень та небайдужа громада – запорука успіху проєкту трансформації міста», — зазначила директорка ГО «Криворізька фундація майбутнього» Олена Лещенко.

Директор Відділення Академії гірничих наук України Дмитро Степанюк зазначив, що для наукового світу та проектних організацій тема трансформації не є новою. З першим таким викликом і реагуванням на соціально-економічні зміни Україна стикнулась у 90-ті роки після отримання незалежності.

«Більшу частину надходжень до бюджетів тоді надавали промислові підприємства. І за рахунок недержавного сектору економіки та малого і середнього бізнеса нам вдалося вийти на 42% надходжень до бюджету. Сьогодні індустріальні підприємства отримали нові виклики, пов’язані із трансформацією – це і коронавірус, який несе певні зміни світової економіки, і бюджетне наповнення. Наше відділення сьогодні готує рекомендації та концепції, які будуть реалізовані через генеральні плани розвитку міст. Наша мета – 60-70% наповнення мыського бюджету від трансформацій, тоді велике місто буде жити і розвиватися», — розповів Дмитро Степанюк.

Учасники робочої зустрічі домовились надавати відповідну організаційну або фінансову підтримку запланованим у рамках проєкту заходам.

Если Вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.