- Новости города

У 2020 році жінки відкрили на 5% більше ФОПів, ніж чоловіки

Кількість відкритих бізнесів чоловіками і жінками з 2010 року до сьогодні різниться. У жінок в Україні нині на 25 тисяч ФОПів більше.

Це означає, що за 10 років жінки ставали підприємицями на 1% частіше. А якщо брати до уваги лише минулий рік, то частка відкритих ФОПів жінками склала на 5% більше від підприємств, відкритих чоловіками. Загалом, останні 4 роки поспіль зберігається тенденція, коли жінки відкривають ФОПи частіше за чоловіків.

Одначе, сумарно за останнє десятиліття чоловіки майже втричі випереджають жінок у відкритті компаній: 320 тисяч проти 129 тисяч. До речі, в 10% компаній кінцевий бенефіціарний власник досі не розкритий через відсутність даних в реєстрі.
За 10 років розрив між кількістю відкритих компаній чоловіками і жінками мало змінювався з року в рік. Проте, все ж невеликі зміни є. Так, у 2010 році розрив складав 40%, у 2015 – 38%, а у 2020 – майже 36%.

Ганна Сахно економістка Центру економічної стратегії: «Жінки частіше реєструються як ФОП (у 90% випадків), аніж ТОВ або ПП, тому що ця форма організації власної справи більше підходить для галузей, в яких жінки хотіли би себе реалізувати. Це, в першу чергу, сфера послуг: індустрія краси, виготовлення одягу, хендмейд прикрас та домашнього декору.

Також ФОП – це легальний фріланс. Жінки заробляють як перекладачки, SMM-менеджерки, позаштатні журналістки, копірайтерки, репетиторки тощо. До того ж ФОП набагато легше зареєструвати та дешевше обслуговувати, ця форма більше підходить початківцям.

Жіноче підприємництво набирає обертів не тільки в Україні, але й у світі. В нашій країні за останні роки з’явилась велика кількість програм з підтримки саме жіночого бізнесу як від місцевих, так і від міжнародних партнерів. Активізувались жіночі громадські організації, будується потужне комьюніті жінок у бізнесі. Жінки опановують нові галузі економіки, де доцільніше реєструвати компанію: це, наприклад, туристичні агентства, юридичні та фінансові послуги».

Матеріал опубліковано у співпраці з YouControl

Читайте також: Криворожанки взяли участь у Марші за права жінок

Если Вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.