- Проишествия

Технологічні спеціальності для дівчат: за підтримки Метінвесту відбувся освітній модуль «Металургія»

Цими вихідним у Запоріжжі відбувся освітній модуль «Металургія», організований командою STEM is FEM. Партнером заходу виступила компанія Метінвест. STEM is FEM – це освітній проєкт популяризації STEM-спеціальностей серед дівчат.

33 школярки зі всієї України успішно пройшли вступний тест та приїхали до Запоріжжя, щоб стати частиною спільноти активних та сміливих дівчат, які прагнуть самореалізації та кращого майбутнього.

В рамках освітнього модулю представники Громадської організації «Криворізька фундація майбутнього» познайомили школярок із гірничо-видобувною галуззю. Фахівці Інституту розвитку міста Кривого Рогу провели тур промисловими та індустріальними локаціями Криворіжжя за допомогою окулярів віртуальної реальності.

«За останніми даними, в інженерії і технологіях в Україні частка представлення жінок менша ніж 40%. Цьому є низка причин: гендерні стереотипи, застарілість освітньої системи, соціально-психологічні явища. Саме підтримка під час перших кроків у професії, від вступу до вишу, може цілком змінити подальший кар’єрний шлях дівчини. Криворізька фундація майбутнього разом із компанією Метінвест системно підтримують освітню галузь в країні. Металургія не тільки для чоловіків! Успіху у галузі досягають і жінки. Мене тішить те, що тут стільки молодих та цілеспрямованих дівчат, які вже зараз думають про своє майбутнє», — зазначила Олена Лещенко, директорка ГО «Криворізька фундація майбутнього».

Під час заходу школярки працювали над конкурсним завданням. Учасниці мали запропонувати новий вид металевого сплаву та розповісти, як і де його можна використовувати. Більшість ідей дівчат тяжіли до космічної галузі: вони вигадували сплави для ракет; метали для 3D друку, щоб скоріше забудувати інші планети. Пропонували також ідеї створення нових матеріалів для виготовлення протезів та ліків.

Учасниця з Кривого Рогу, 17-річна учениця гімназії №95 Анастасія Вчерашня, запропонувала створити сплав металів титану і алюмінію, який буде використовуватися у ракетобудуванні та для зовнішнього захисного шару місць мешкання перших колонізаторів Марсу.

На слухачок модулю «Металургія» чекали лекції та воркшопи від успішніших галузевих спеціалісток, мотивуючі виступи представниць міжнародних організацій, екскурсії, творчі завдання та подарунки. Переможницею конкурсу стала 14-річна школярка Анна Іріоглу із Запоріжжя, яка отримала Apple MacBook Air.

Нагадаємо, що освітній проєкт STEM is FEM у Кривому Розі став частиною лідерської освітньої програми для вчителів STEAM-CAMР. Усі охочі могли побувати на виставці «Наука – це вона», організованій за підтримки міжнародних організацій ООН Жінки в Україні та Дитячого фонду ООН в Україні (ЮНІСЕФ), та є частиною кампанії UN Women «Покоління рівності» з популяризації гендерного паритету серед молоді та забезпечення лідерства жінок в технологіях та інноваціях.

Если Вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.