- Спорт

«Старе місто»: у Кривому Розі відбулася екскурсія маловідомими історичними місцями

Сьогодні, 26 серпня, у Кривому Розі працівники міського історико-краєзнавчого музею організували екскурсію так званим «старим містом».

Проводили екскурсію Олександр Мельник та Ірина Стеблина. О дев’ятій ранку криворіжці зібралися біля підземного переходу на Поштовому проспекті, звідки повернули на вулицю Лермонтова, де і почалась екскурсія.

Оскільки витоки місто Кривий Ріг бере саме з Центрально-Міського району, найдавніші вулиці міста утворюють так зване «старе місто«. Це проспект Поштовий, вулиці Лермонтова, Німецька (до декомунізації — Карла Лібкнехта), Олександра Поля (історична назва Базарна), Староярмаркова, Каунаська, Свято-Миколаївська (історична назва Миколаївська). Спочатку Кривий Ріг виник як поштова стація, потім став містечком і згодом, вже після «залізної лихоманки», — великим промисловим центром.

Олександр Мельник показував, де збудували перший криворізький цирк, пояснював, хто такий Іван Ріг та як він пов’язаний з Кривим Рогом, а також те, що, наприклад, на території Центрально-Міського району, на вулиці Жовтневій (після декомунізації — Олександра Поля) у тридцятих роках минулого століття розташовувався окружний виконком, а у сорокових роках на вулиці Леніна (після декомунізації — Свято-Миколаївська) – Криворізький міський комітет. На екскурсії розказували про старовинні криворізькі готелі, адміністративні будівлі та церкви.

У Кривому Розі визначено 18 споруд, що є пам’ятками архітектури, з яких 13 розташовані саме в Центрально-Міському районі. Періодично краєзнавчий музей організовує безкоштовні екскурсії для городян. Анонси заходів можна побачити на особистій сторінці Ірина Стеблини у Фейсбуці.

Міський історико-краєзнавчий музей знаходиться на вулиці Каунаській, 16А. Вихідний: п’ятниця.

Если Вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.