- Новости города

Школярка з Кривого Рогу потрапила в національний фінал «Молодь дебатує»

Дарина Першута, учениця 122 загальноосвітньої школи в Кривому Розі, стала півфіналісткою національного проекту «Молодь дебатує». У міжрегіональному турнірі, який проходив у Запоріжжі минулого тижня, вона увійшла в четвірку кращих. В цьому році міжрегіональні дебати проходять у Львові, Житомирі, Запоріжжі та Одесі. Тема одна на всіх: «Варто призначити офіційний день мультикультуралізму в Україні?». У кожному місті обирають чотирьох кращих. Так складається перелік 16 дебатантов і дебатанток для участі у вирішальних національних дебатах в Харкові.

Методика Jugend debattiert з’явилася в Німеччині в 2001 році. Її основна відмінність від інших форматів дебатів: перемагає той учасник або та учасниця, хто представить в процесі дискусії всі аргументи по темі, використовуючи думки експертів і наукові дослідження. Одна з головних завдань методики — навчити підлітків критичного мислення і прийняття зважених рішень.

Дарина Першута дебатує вже другий рік. У минулому році вона теж пройшла сито міжрегіонального відбору і потрапила в національний півфінал. В цьому році сподівається пройти далі, але готова до будь-яких результатів.

Школярка згодна, що дебати навчають учасників і учасниць важливим умінням: шукати і аналізувати інформацію, допускати існування думок, відмінних від твого.