- Новости Украины

Рада значно зменшила штрафи за порушення роботодавцем трудового законодавства

Верховна Рада України підтримала законопроект «Про внесення змін до Кодексу законів про працю України (щодо усунення норм, які порушують права і законні інтереси роботодавців України)».

Як повідомляється на сайті Ради, законопроект №1233 в цілому 12 грудня підтримали 267 народних депутатів.

Таким чином до статті 265 Кодексу законів про працю України внесені зміни, що визначають новий механізм застосування штрафних санкцій. Зокрема, якщо роботодавець вперше порушив законодавство, до нього буде застосовуватися письмове попередження.

Розміри штрафних санкцій за порушення законодавства про працю зменшені:

Штраф за фактичний допуск працівника до роботи без оформлення трудового договору, оформлення працівника на неповний робочий час в разі фактичного виконання роботи повний робочий час, або виплати заробітної плати без нарахування і сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування та податків знижений з 30-тикратному ( 125,19 тис. грн) до 4-кратного (16,69 тис. грн) розміру мінімальної заробітної плати.

Штраф за недотримання мінімальних державних гарантій в оплаті праці, а також гарантій і пільг працівників, залучених до виконання обов’язків за законами «Про військовий обов’язок і військову службу», «Про альтернативну (невійськову) службу», «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» знижується з 10-тикратному (41,73 тис. грн) до 2-кратного (8,35 тис. грн) розміру мінімальної заробітної плати.

Штраф за недопущення до проведення перевірки в частині питань нелегальної зайнятості знижений з 100 кратного (417,3 тис. Грн) до 8-кратного (33,38 тис. Грн) розміру мінімальної заробітної плати.