- Новости города

Нацбанк дозволив банкам продавати валюту за своїм курсом

Національний банк України з 21 травня скасовує обмеження для банків на курс валюти.

Легальні установи зможуть продавати українцям готівкову валюту за будь-яким курсом, повідомляє Нацбанк у Facebook.

Раніше курси за відповідними операціями не мали відхилятися від офіційного більш ніж на 10%.

У Нацбанку вважають, що ці кроки поліпшать умови роботи легальних установ на ринку, які продають валюту, і зменшать кількість нелегальних операцій.

«Зняття обмежень на встановлення курсів, за якими банки продають валюту населенню, поліпшить умови роботи легальних суб’єктів ринку. Це сприятиме посиленню конкуренції, підвищенню ліквідності легального сегмента та зменшенню обсягу нелегальних операцій«, — зазначив заступник голови НБУ Юрій Гелетій.

Крім того, Національний банк тимчасово зменшив щомісячний ліміт на зняття за кордоном готівки з гривневих рахунків, відкритих в українських банках, до 50 тисяч гривень в еквіваленті (зі 100 тисяч гривень, як було досі).

Це дасть змогу знизити ризики непродуктивного відпливу капіталу, зменшити можливості для спекуляцій та обходу валютних обмежень, а отже, – захистити міжнародні резерви України, вважають в установі.

Громадяни і надалі матимуть змогу знімати за кордоном готівку з валютних рахунків, відкритих в українських банках, у межах щоденного ліміту в 100 тисяч гривень. Зміни також не стосуються використання платіжних карток за кордоном для розрахунків із метою оплати вартості товарів, робіт та послуг – більшість з них можна й надалі здійснювати без обмежень.

Читайте також: Уряд вирішив не регулювати ціни на пальне: які прогнози

Если Вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.