- Проишествия

Митець і місто: молодь Кривого Рогу може отримати гроші на реалізацію креативних ідей

В індустріальних містах Сходу України стартує набір учасників проєкту «Митець і місто». До участі у ньому запрошують молодь 15-22 років із Кривого Рогу, Запоріжжя, Маріуполя та Херсону.

Проєкт реалізується запорізькою ГО «Культпрожектор» за підтримки Посольства США в Україні.

Організатори розповідають, що у кожному місті відбудуться онлайн-заходи за участі провідних експертів України та США у сфері культури та арту, а також місцевих агентів змін. Потім оголосять конкурс проєктів серед сформованих команд і на фінальному форумі батлів визначать переможців, які отримають фінансову підтримку — 1000 доларів — на втілення ідей у життя за менторської підтримки експерта із США.

Зазначимо, що до 28 грудня треба буде встигнути подати анкету для участі.

«На сьогодні індустріальні міста часто ідентифікують себе через заводи та промисловість, а не через унікальні аспекти власної архітектури, живопису, музики тощо. Тож учасники проєкту дізнаються про провідні стратегії реалізації креативних ідей, культурно-історичні аспекти своїх міст і матимуть змогу просувати нові бренди територій», — йдеться у релізі авторів проєкту.

Читайте також: Три бронзи отримали юні художники на Всеукраїнському інтернет-конкурсі

Онлайн-заходи проєкту у Кривому Розі відбудуться 15-16 січня 2021 року. А форум батлів запланований на початок березня 2021 року.

Формувати нове бачення та сучасні підходи реалізації креативних індустрій для учасників проєкту будуть:

  • Міша Тютюнник, США (мураліст, ілюстратор), який пояснить, що таке паблік арт та урбан-активізм, чим відрізняється мистецтво у міському просторі в Україні та Америці, та яка роль митця у бренді власного міста;

  • Катерина Рай, Україна (мистецтвознавиця, дослідниця сучасного візуального мистецтва) акцентує, для чого необхідні VR/AR технології (віртуальна і втілена у “буденність” цифрова реальність) у мистецтві, яке місце мистецтва у місті та кому належить паблік арт;

  • Ярослав Белінський, Україна (графічний дизайнер, експерт з брендингу та візуальних комунікацій) зупиниться на понятті “філософія дизайну”, цінності мистецтва для міст і впливі дизайну мистецьких витворів та побутових предметів на пересічних жителів міст;

  • Катя Тейлор, Україна (експертка сучасного мистецтва), розповість, що таке арт менеджмент, поділиться власним досвідом, яких помилок не припуститися, створюючи власний арт-проєкт, та як не втратити гроші через свою творчість.

А серед локальних експертів у Кривому Розі буде засновник фестивалю рок-музики «Залізна Міць», співорганізатор TEDxVechirniyBlvd Євген Павлов, який розкаже учасникам проєкту про власні успішні місцеві кейси та помилки, арт-активізм в умовах індастріалу та унікальні можливості для місцевих митців:

Если Вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.