- Экономика

Місцеві вибори 2020: як змінити місце голосування

З 1 липня українці можуть змінити місце голосування на місцевих виборах 25 жовтня 2020 року.
Зазначимо, що пройти процедуру зміни місця голосування можна з 1 липня по 9 вересня включно.

Редакція «Першого Криворізького» підготувала для читачів покрокову інструкцію про те, як це зробити за новими правилами.

Змінити місце голосування можно, особисто прийшовши до відділу ведення Державного реєстру виборців та подати паперове заяву про зміну виборчої адреси. Зробити це можна з 1 липня, а звертатися слід до відділу ведення Державного реєстру виборців за фактичним місцем проживання.

Бланк заяви можна завантажити тут.

Зазначимо, що з собою потрібно мати паспорт (або тимчасове посвідчення, якщо громадянство було отримано недавно), а до заяви додати копію документа, який підтверджує проживання за вказаною адресою.

Після подачі документів потрібно дочекатися повідомлення відділу ведення Держреєстру виборців щодо зміни виборчої адреси.

Зазначимо, що повідомити про відмову в зміні адреси відділ ведення Держреєстру виборців повинен не пізніше, ніж на наступний день після подачі заяви. Оскаржити таке рішення можна в суді.

Крім того, після отримання повідомлення про зміну виборчої адреси оновлену інформацію можна перевірити в «Особистому кабінеті виборця» на сайті Держреєстру виборців або в попередніх списках на виборчій дільниці.

Раніше редакці «Першого Криворізького» розповідала, як перевірити себе у списку виборців.

А змінити виборчу адресу людини з інвалідністю може його уповноважена особа. Але у пакеті документів уповноважена людина повинна мати свій паспорт та завірену відповідно до вимог закону довіреність виборця, якому і потрібно замінити адресу.

Подати заяву про зміну виборчої адреси можна також онлайн на офіційному сайті Держреєстру виборців і при наявності електронного цифрового підпису.

Зазначимо, що зміна виборчої адреси буде носити постійний характер, тому повторювати процедуру перед кожними виборами не доведеться, якщо людина не змінить місце проживання.

Нагадаємо, що на 25 жовтня Верховна Рада призначила чергові місцеві вибори в Україні.

Если Вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.