- Мероприятия

Криворожанка просить припинити оббирати криворіжців у час скорботи, — петиція

Мешканка Кривого Рогу зареєструвала петицію, у тексті якої просить припинити кладовищенські побори та забезпечити організацію могил тільки за офіційною розцінкою з можливістю оплати в найближчому банківському відділенні з видачею фіскального чека або через системи електронного банкінгу.

Авторка петиції — депутатка міської ради Наталія Шишка. Вона пише: поховати людину можна без відспівування, без поминального обіду, без ритуальної атрибутики, а зробити це без могили — неможливо. Тому вона запевняє, що існує таке поняття, як ритуальні послуги мінімально необхідного переліку, ціни на які формує не вільний ринок, — вони є регульованими і встановлюються рішенням міськвиконкому.

Згідно з рішенням міськвиконкому від 17.03.2021 №122 з 1 квітня цього року вартість могили в Кривому Розі, незалежно від кладовища і його статусу (закрите чи відкрите), незалежно від місцезнаходження могили і платоспроможності замовника, становить 1992 гривні.

«Людей, які перебувають у скорботі, просто по-шахрайськи розводять на гроші. Є багато людських свідчень, що ці гроші передаються з рук в руки або копачам, або доглядачам кладовищ КП «РитуалСервіс Плюс», або представникам приватних ритуальних фірм, які займаються організацією поховання. Реалізувати могили в місті Кривий Ріг може лише КП »РитуалСервіс Плюс». На цьому підприємстві діє Положення про комерційну таємницю, і воно «організувало роботу» так, що оплатити за могилу по касі з видачею фіскального чека можна лише в одній-єдиній точці на все місто довжиною в життя: на вул. Ярослава Мудрого, №48. Тим самим створено сприятливі умови для кладовищенських поборів», — каже авторка петиції.

Зазначимо, що станом на 12 годину 13 вересня петиція набрала 251 голос криворіжців з 1000 потрібних для того, щоб її розглянули депутати Криворізької міськради.

Підтримати петицію можна тут.

Если Вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.