- Новости города

Криворіжці хочуть щоб мер був ввічливим і для цього підписують петицію

Кріворожанін створив петицію про ввічливість мера, в якій горожанехотят зобов’язати Юрія Вілкула при виконанні обов’язків міського голови ставитися до людей уважно, доброзичливо і з повагою по загальнолюдськими принципами моралі і пройти курс з вивчення української мови.

Відповідну петицію зареєстрували вчора, 27 листопада, на сайті «Розумне місто».

Автор петиції Андрій Дашко вказав, що всім нам відомий рівень володіння українською мовою нашого міського голови Вілкула Юрія Григоровича.

«Своїми висловлюваннями Юрій Григорович зробив вагомий внесок в розвиток сучасної української мови. Багато його фраз навіть стали крилатими:« ТЕНДЕРИ … ШМЕНДЕРІ … І ВСЕ ТАКЕ ІНШЕ »;« Аллах АКБАР І ВСЕ »;« ТА плескати, ХОЧ І ПОВСІРАЙТЕСЯ »;« НЕ НАДА значить не НАДА, значить СИДИ І СОПІ »;« ВІ ВСІ ЧУЄТЕ, ШО Я кажу? ЧИ Прийшла, ШОБ НЕ слухати А ТРІНДЄТЬ? »;« Я вибачаюсь, НЕ Хотів казати, АЛЕ … ШО Ж, КАДА ВЖЕ НЄРВОВ НЄ ХВАТАЄТ отеть ПО РАЗЯСНЄНІЮ ВСЄХ ЕТІХ САМИХ … »»

Андрій Дашко зазначив, що Конституцією України в ст. 10 проголошено, що державною мовою в Україні є українська мова. Згідно п.2 ч. 1 ст. 9 ЗУ «Про забезпечення функціонування української мови як державної» володіти державною мовою і застосовувати її під час виконання службових обов’язків зобов’язані: депутати Верховної Ради Автономної Республіки Крим, депутати місцевих рад, посадові особи органів місцевого самоврядування. З огляду на все вищесказане та керуючись ст. 9 «Про забезпечення функціонування української мови як державної»; ст. 10 Конституції України.

У вимозі петиції автор вказав:

1. Зобов’язати Криворізького міського голову Вілкула Юрія Григоровича застосовувати державну мову відповідно до стандартів державної мови, а також уникати навмисного спотворення, приниження або нехтування державної мови при виконанні обов’язків міського голови

2. Зобов’язати Криворізького міського голову Вілкула Юрія Григоровича пройти курс з української мови на базі Центру безперервної освіти Криворізького національного університету.

3. Зобов’язати Криворізького міського голову Вілкула Юрія Григоровича при виконанні обов’язків міського голови ставитися до людей уважно, доброзичливо і з повагою по загальнолюдськими принципами моралі, поважати права і свободи людини і громадянина відповідно до вітчизняних та міжнародних правових норм, усвідомлюючи, що людина, її життя і здоров’я, честь і гідність, недоторканність і безпека визначаються в Україні найвищою соціальною цінністю.