- Проишествия

Криворіжці відзначають День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні

9 травня у Кривому Розі та у всіх містах України відзначають День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні.

Зазначимо, що через карантин у Кривому Розі та загалом в Україні відмінили масові заходи. Але у місті сьогодні планують провести урочисте запалення факелів та покладання квітів з дотриманням карантинних заходів.

Рівне вшанування пам’яті кожного, хто боровся з нацизмом, підкреслення солідарності та бойового братерства усіх Об’єднаних Націй, як держав, так і бездержавних тоді народів, відмова від святкування на користь вшанування, перенесення акценту на історії конкретних людей – є основою переосмислення Другої світової війни та деконструкції радянських історичних міфів, пишуть на офіційному сайті Українського інституту національної пам’яті.

Офіційним символом святкування Дня перемоги над нацизмом у Другій світовій війні, як і Дня пам’яті та примирення, є квітка червоного маку — загальноприйнятий у світі символ відзначення пам’ятних днів Другої світової війни. Гаслом обох пам’ятних днів є «1939-1945. Пам’ятаємо. Перемагаємо».

У Другій світовій війні Україні випала героїчна і разом з тим трагічна роль. Єднання суспільства навколо усвідомлення цієї істини й надалі сприятиме ефективному протистоянню зовнішнім викликам та загрозам.

Пропонуємо переглянути відео про події Другій світовій війні, яке підготував Український інститут національної пам’яті.

Редакція інформаційного порталу «Перший Криворізький» закликає мешканців міста згадати та вшанувати загиблих за нашу країну та пам’ятати про героїчні подвиги українського народу задля щасливого сьогодення!

Если Вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.