- Новости города

«Комунальники» втекли, кріворіжці допомагають розібратіся: на Дніпропетровщині ціле місто залишилось без опалення

У Світловодську до сих пір не вирішена проблема з теплопостачанням. Мешканці багатоповерхівок опалюють квартири обігрівачами, в дитячих садах і школах холодно і найближчим часом надзвичайна ситуація знята не буде.

Про це секретар Світловодської міської ради Юрій Сапянов повідомив кореспонденту УНН.

«Гріються обігрівачами, що призводить до виходу з ладу наших підстанцій, займання кабелів, і внаслідок цього люди, які живуть у багатоповерхівках, не мають ні тепла, ні світла, ні води. Оскільки згорає проводка — насоси не можуть подавати воду. У нас надзвичайна ситуація не знята і, мабуть, не скоро зніметься «, — сказав Юрій Сапянов.

Він також додав, що зараз відсутнє опалення, яке могло б підтримувати температурні норми в школах і дитячих садах. Справно працюють котельні № 1, 4, 5 і 6, а 2 і 3 мають проблеми з теплопостачанням.

«Фахівці, які працювали в цій області, повідомили, що без зміни керівництва, без бажання, не буде ніяких заходів щодо поліпшення подачі опалення. Ми намагаємося в протоколі нашого штабу прописати ці заходи, але у кожного є своє бачення, звинувачують працівників штабу в злом умисел або бездіяльності. Керівництво «СВІТЛОВОДСЬКПОБУТ» знову самоусунувся, втекли із засідання, сказало, що у них надзвичайна ситуація. Яка може бути надзвичайна ситуація, крім тієї, що є — я не знаю «, — зазначив Сапянов.

Секретар зазначив, що в місті третю добу працюють фахівці з Кривого Рогу, які вивчають ситуацію неспроможності котелень надавати безперебійне тепло. Висновки комісія обіцяла надати завтра.

«Начальника управління освіти на штабі немає, директора» СВІТЛОВОДСЬКПОБУТ «немає. Відсутня нормальне опалення в дитячих садах, яке б відповідало вимогам. Групи зведені. Хто може — ходить. Я, наприклад, свою дочку тримаю вдома, я не можу водити в таких холод «, — сказав Сапянов.

На його думку, єдиний вихід — це перехід на міні-котельні. Однак, здійснити його не просто, адже в переході є бюрократична складова — потрібно узгодження, а також наявність коштів у міському бюджеті. Разом з тим, встановити самі котельні можна за місяць.

«Сьогодні наказом вивели дітей в школи. Але представники батьківських комітетів та батьки констатують, що температура, яка є в приміщеннях, — недостатня. Діти мерзнуть, а обігрівачі електричні, що зараз включили, — це заборонено законодавством, це пожароопасно. Можуть бути наслідки, за які відповідатимуть саме міська влада вже, якщо вони не будуть звертати уваги. Ми в штабі своїм рішенням заборонимо вчитися в таких приміщеннях «, — додав Сапянов.