- Мероприятия

До 30-річчя Незалежності України в Лозуватській громаді провели парусну регату

Уперше на території Лозуватської громади провели парусну регату. Організатори сподіваються, що подія такого масштабу приверне увагу туристів до регіону та заохотить молодь та дітей займатися парусним спортом. Координатором змагань виступила громадська організація «Криворізька фундація майбутнього», фінансову підтримку надала компанія Метінвест.

До участі у регаті запросили молодіжні організації промислових підприємств Кривого Рогу, представників бізнесу та громадських організацій. Учасники підкреслили, що гонки на парусниках — це технічний вид спорту, в якому результат залежить від судна та майстерності яхтсменів. Учасники перегонів продемонстрували гарний приклад любити спорт та вчитися працювати пліч-о-пліч у команді.

«До 30-річчя Незалежності нашої держави громада хотіла вигадати щось нове та креативне, щось таке, що стане нашою фішкою. Ми хотіли показати, що наша громада не тільки аграрна та гірничопромислова, а ще й активна та спортивна», — зазначив Віталій Яценко, голова Лозуватської громади.

Суддею першої Лозуватської регати став український яхтсмен, заслужений майстер спорту Ігор Матвієнко. Загалом у змаганнях взяли участь 12 команд. Під наглядом досвідчених шкіперів учасники подолали більше 10 кілометрів річкою Інгулець від бази відпочинку «Боковенька» до пляжу поблизу села Данилівка.

«Криворізька фундація майбутнього разом з нашими партнерами – компанією Метінвест й надалі продовжать розививати територіальні громади. Завдяки таким проєктам, як регата, ми розповідаємо, як має виглядати сучасне село, яким цікавим та спортивним воно може бути. Наступним нашим важливим кроком стане створення парку відпочинку у селі Лозуватка. Днями разом із жителями оговорили усі тонкощі та звернули увагу на всі побажання людей, щоб парк став осередком для спілкування, навчання, розвитку та якісного дозвілля», — розповіла Олена Лещенко, директорка ГО «Криворізька фундація майбутнього».

Для наймолодших мешканців Лозуватської громади біля пляжу Данилівки розташували спеціальні дитячі одномісні парусники. Наставники допомагали опанувати ази керування і на власному досвіді показали, що в цьому немає нічого складного.

«Я вперше мала такий досвід. Коли стартували, відчула сильний поштовх, тому було страшно відпливати. Керувати парусником було складно. Однак, потім хвилювання вгамувалось. Я в захваті!», — поділилася емоціями Катерина Кам’яна, учасниця парусної регати.

Планується, що Лозуватська регата стане традиційним щорічним святом здорового образу життя. Щоб молодь активно займалась цим видом спорту, в перспективі – створення яхт-клубу та відповідної інфраструктури для потреб мешканців Лозуватської громади.

Нагадаємо, що компанія Метінвест реалізує програми соціально-економічного партнерства в Петрівській, Широківській, Глеюватській, Карпівській та Новолатівській сільських громадах.

Если Вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.